logo3.png
Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр.

Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр.

Рейтинг:
В наявності (1 шт)
532 грн 627 грн
Поділитись
Артикул 569633
Автор Бовуа Даніель
Видавництво Кліо
Кількість сторінок 872
Палітурка тверда
Підрубрика Історія України
  • Опис
  • Характеристики
  • Відгуки

Дослідження видатного французького історика-славіста Даніеля Бовуа присвячена історії Правобережної України — Київщини, Волині й Поділля – у складі Російської імперії (1793–1914).

У центрі авторської уваги — боротьба між російським самодержавством та польськими елітами за панування в цьому регіоні, зокрема, за контроль над українським селянством. Автор показує складнощі входження колишніх земель Речі Посполитої в імперію Романових, пояснює, чому польська землевласницька аристократія усупереч зростанню російського націоналізму залишалася аж до 1917 р. привілейованою і успішною групою; висвітлює драматичну долю майже забутих істориками «проміжних» категорій населення, які не вписалися в жорстку станову ієрархію російського суспільства. Доводячи нереалістичність усіх проєктів як полонізації, так і русифікації основної маси населення Правобережжя, автор подає формування української нації як закономірний продукт історичних умов, що склалися на цих теренах.

Книжка адресована історикам, викладачам, студентам, а також широкому колу читачів, які цікавляться вітчизняною минувшиною.


Рік 2020

  • Коментарі
  • Facebook
Завантаження коментарів...

Рекомендуємо